Lądowisko papieża w Tarnobrzegu

Adres:

Tarnobrzeg

Papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Polsce w 1999 roku odwiedził bardzo wiele miast. Jednym z takich miast był między innymi Sandomierz.

Aby dotrzeć do tej miejscowości konieczne było wylądowanie w pobliżu trasy Sandomierz – Tarnobrzeg. Znajduje się tam lądowisko, z którego Jan Paweł II skorzystał. Dziś w pobliżu lądowiska możemy podziwiać niewielkiej wielkości kopiec, który powstał tam tylko po to, aby uczcić te niezwykłe dla okolicznych mieszkańców wydarzenie. Na tutejszym kopcu umieszczono tablicę, która informuje o tym, że właśnie w tym miejscu Papież w 1999 roku się znajdował. Jest to ciekawa pamiątka tego wydarzenia i miejsce, które jak najbardziej warto odwiedzić, jeśli tylko znajdziemy się w okolicach Tarnobrzega. Z ciekawostek warto również wspomnieć, że mieszkańcy okolic lądowiska papieża w Tarnobrzegu nie raz zmagali się z ogromnym problemem jakim jest powódź. Niektóre domy znajdujące się w pobliżu były zalane nawet na wysokość kilku metrów. Jest więc to dzielnica, która może poszczycić się piękną przeszłością jaką niewątpliwie jest wizyta Jana Pawła II, ale także niektóre momenty i sytuacje jakie miały tutaj miejsce można uznać za katastroficzne i tragiczne. Czy warto znaleźć się właśnie w tym miejscu? Szczerze powiedziawszy to warto. Miejsca, które odwiedził papież Jan Paweł II są miejscami wyjątkowymi. Posiadają swój klimat, który promieniuje na ludzi, które je odwiedzają. Jeśli więc tylko mamy taką ochotę oraz możliwość, to warto odwiedzić teren lądowiska papieża w Tarnobrzegu. Często robią to właśnie turyści, którzy decydują się za jednym zamachem zwiedzić dwa ciekawe miasta jakimi są niewątpliwie Tarnobrzeg i Sandomierz. Lądowisko jest tak usytuowane, że znajduje się właśnie w pobliżu głównej drogi łączącej te dwie miejscowości.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 786