Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

Adres:

Sandomierska 27, Tarnobrzeg

Telefon:

15 823 32 32

Muzeum te zostało utworzone w roku 1991. Nie jest to więc stare muzeum, a możemy je zaliczyć do stosunkowo młodych.

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega posiada kilka siedzib. Główna znajduje się w Zamku Dzikowskim. Poprzednio była ona jednak w innym miejscu. Był to dawny spichlerz, który dzisiaj również nadal pełni funkcję muzealną. Tym razem jest to jednak siedziba muzeum siarki. W Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega zobaczymy wiele ekspozycji, które dotyczą historii miast. Spotkamy się z historią z różnego okresu czasu. Od dawnych czasów tego regionu Polski jeszcze z zaborów dzikowskich, po dzieje historyczne, które miały miejsce stosunkowo niedawno. W 2016 roku muzeum te obchodziło swoje 25-lecie. Był to jubileusz przygotowany z dużym rozmachem, w którym uczestniczyły ważne osobistości Tarnobrzega. Z ciekawostek warto wspomnieć także o tym, że muzeum te nie jest tylko i wyłącznie skupiskiem zabytkowych eksponatów i pamiątek. Jest to także wyjątkowe miejsce z tego względu, że dochodzi tu do spotkań pasjonatów Tarnobrzega i jego historii. W tym miejscu raz na jakiś czas prowadzone są konferencje na których dyskutuje się o przeszłości miejscowości. Można dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych rzeczy. Tarnobrzeg to miasto z bogatą historią. To również bardzo atrakcyjne miasto pod względem turystycznym ze względu na wiele zabytków jakie możemy tutaj znaleźć. Każdy kto ma taką możliwość powinien się tutaj znaleźć i zwiedzić tę niezwykłą miejscowość. Jeśli chodzi o Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega to warto je zwiedzić niezależnie od tego czy jesteśmy mieszkańcami miejscowości, czy tylko turystami. Każdy z zaciekawieniem na pewno obejrzy tutejsze eksponaty. Mieszkańcy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o miejscu, w którym mieszkają, natomiast turyści poznają historię miasta, które aktualnie odwiedzają. Naprawdę warto tu przyjechać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 573