Plac Antoniego Surowieckiego w Tarnobrzegu

Adres:

Plac Antoniego Surowieckiego, Tarnobrzeg

W Tarnobrzegu znajdują się dwa główne place. Są to Plac Bartosza Głowackiego oraz Plac Antoniego Surowieckiego.

Jest to plac, który znajduje się w pobliżu tutejszego Urzędu Miasta. Jest to naprawdę przyjemne dla oka miejsce, gdzie tutejsza ludność chętnie spędza swój wolny czas. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że Plac Antoniego Surowieckiego nazwany był dawniej Placem Republiki Tarnobrzeskiej. Zdecydowano się jednak na zmianę tej nazwy. Plac ten nie byłby tak ciekawym miejscem, gdyby nie pomniki jakie się na nim znajdują. Jednym z nich jest pomnik Juliusza Tarnowskiego, a drugi majora Hieronima Dekutowskiego. Pomniki te uatrakcyjniają te miejsce i dzięki temu chętnie Plan Antoniego Surowieckiego jest odwiedzany przez turystów, którzy zdecydowali się na przyjazd do Tarnobrzega. Na placu tym znajduje się jeszcze jeden ciekawy obiekt. Jest nim tutejsza fontanna. Została ona wybudowana w roku 2003 i świetnie wkomponowała się w tutejszy krajobraz. Ponieważ plac znajduje się praktycznie w centrum miasta, to podobnie jak na Placu Bartosza Głowackiego, tak również tutaj tętni życie miejscowości. Widać to szczególnie w weekendowe popołudnia i wieczory. Głównie w okresie wiosenno-letnim. Przy fontannie chętnie spędzają swój wolny czas rodziny z dziećmi. Młodzież i dzieci, bardzo często bawią się wodą z fontanny. Nikomu to nie przeszkadza, ponieważ nie jest to uciążliwe, a dzięki takiej atrakcji mieszkańcy miasta spędzają w tym miejscu swój wolny czas. Czy warto się tutaj wybrać? Na pewno jest to ciekawe miejsce, gdzie jest kilka atrakcji wartych zobaczenia. Jeśli więc będziemy w Tarnobrzegu, to szkoda byłoby tu się nie pojawić. Tarnobrzeg to przepiękna miejscowość, a tutejsze główne place miasta tylko nas wszystkich w tym uświadamiają.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 955