Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu

Adres:

Plac Bartosza Głowackiego, Tarnobrzeg

Na Starym Mieście w Tarnobrzegu znajduje się sporej wielkości plac nazwany imieniem Bartosza Głowackiego.

Plac ten jest tak naprawdę centrum kulturalnym tej przepięknej miejscowości. W jego centrum znajduje się ciekawy pomnik Bartosza Głowackiego, który również warto zobaczyć będąc już na tym placu. Miejsce te jest miejscem, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia w mieście. Jest to logiczne, ponieważ w większości miast, główne palce stanowiły centrum kulturalne i handlowe w przeszłości. Najważniejsze wydarzenie odbywały się więc w tym miejscu, tym bardziej że było to ogromne skupisko ludzi. Na placu tym miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla mieszkańców Tarnobrzega. Była to tak zwana Republika Tarnobrzeska. Wydarzenie to miało miejsce w 1918 roku. Pod koniec XX wieku zdecydowano się zmodernizować Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Wyłożono go kostką betonową, która nie każdemu przypadła do gustu. Przede wszystkim za sprawą koloru jaki ona posiada. Jest to kostka koloru czerwonego. Dziś mieszkańcy miasta przyzwyczaili się już do nowego placu, choć rzeczywiście nie było to łatwe. Często Plac Bartosza Głowackiego jest ze względu na swój kolor nazywany Placem Czerwonym. Czy warto się tutaj wybrać? Oczywiście, że warto. Jest to ogromny plac, który można uznać za świetny punkt do obserwacji otoczenia. Dzięki temu możemy podziwiać ciekawą okolice placu, wspaniałe budynki, a także w okolicach placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odpocząć. Każdego roku na placu tym organizowana jest impreza sylwestrowa. Przyciąga ona na Plac Bartosza Głowackiego naprawdę ogromne ilości ludzi. Jeśli znajdziemy się w Tarnobrzegu właśnie w tym wyjątkowym dniu, to ja najbardziej warto udać się na imprezę sylwestrową pod gołym niebem. Na pewno będziemy zachwyceni.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2456