Przeprawa promowa Tarnobrzeg - Ciszyca

Adres:

Tarnobrzeg

Tarnobrzeg oferuje swoim mieszkańcom, a także turystom przeprawę promową. Jest to przeprawa promowa Tarnobrzeg – Ciszyca.

Jeśli chcemy przejechać na druga stronę Wisły możemy dzięki tutejszej przeprawie promowej skrócić swoją drogę o kilkanaście kilometrów, w zależności od tego, gdzie chcemy dojechać i która stroną się planowaliśmy wybrać. Jest to normalna forma transportu dla mieszkańców terenów po drugiej stronie rzeki, którzy chcą skrócić swoją drogę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że liczba miejsc jest ograniczona, więc czasami znacznie szybszą możliwością przejazdu może okazać się nadłożenie tych kilkunastu kilometrów. Jeśli nie mamy celu podróży po drugiej stronie rzeki, to nie ma sensu decydować się na tę przeprawę promową. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Jeśli jednak i tak wybieramy się na druga stronę rzeki to świetnym wyborem jest właśnie wyprawa promem, szczególnie jeśli jesteśmy turystami i wcześniej nie mieliśmy takiej okazji. Najbardziej z takich przepraw promowych zadowolone są dzieci, dla których jest to naprawdę spora atrakcja turystyczna. Dla wszystkich innych nie będzie to jednak nic ciekawego, wartego uwagi. Przeprawa jest możliwa o każdej porze roku, chyba że na wodzie utworzy się lód. Jest to jednak oferta ograniczona czasowo. Przeprawa nie jest możliwa w porze nocnej. W sezonie letnim są to godziny od 6 do 21, natomiast w zimowej porze jest to czas krótszy, bo od 6 do 18. Trzeba przyznać, że dzięki takiej możliwości mieszkańcy terenów po drugiej stronie Wisły mają znacznie bardziej ułatwiony sposób przejazdu na drugą stronę. Nie wszyscy są jednak zadowoleni, głównie ze względu na czas i ilość pojazdów jakie mogą jednocześnie przez rzekę się przeprawić.

Odwiedziłeś oceń:
(4 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 5165