Tarnobrzeska Dolina Wisły

Adres:

Tarnobrzeg

Dolina Wisły, która znajduje się w pobliżu Tarnobrzega to obszar, który utworzono po to, aby chronić przepiękne siedliska przyrodnicze.

W przypadku Tarnobrzeskiej Doliny Wisły obszar ten wynosi około 45 kilometrów. Prowadzi od doliny Wisły, aż do ujścia Wisłoki do Sandomierza. Przyroda jaka zachowała się w tym miejscu jest wręcz niesamowita. Znajdziemy tutaj bardzo wiele ciekawych roślin, a także zwierząt, które nie chętnie występują i zamieszkują inne tereny naszego kraju. Nad brzegiem rzeki w Tarnobrzeskiej Dolinie Wisły możemy na przykład zauważyć bobry oraz wydry. Gdzie indziej naprawdę ciężko je odnaleźć. Chętnie w ten teren zapuszczają się bociany czarne, a także orzeł bielik. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że teren Tarnobrzeskiej Doliny Wisły należy do tak zwanego programu Natura 2000. Chodzi w tym o to, aby zadbać o najpiękniejsze miejsca w naszym kraju i postarać się ich nie niszczyć. Zaprzestać i uniemożliwić ich niszczenie. Jeszcze jedną wartą uwagi ciekawostką jest fakt, że Wisła należy podobno do jednej z najdzikszych rzek na naszym kontynencie. Jeśli wybieramy się w okolice Tarnobrzega, to warto również wybrać się do Tarnobrzeskiej Doliny Wisły. Mamy tutaj kilka punktów widokowych, a także altan, ławek. W kilku miejscach znajdują się tablice informacyjne, które poinformują nas na temat tego co aktualnie możemy podziwiać. Czym prędzej odwiedzimy Dolinę Wisły w tym miejscu, tym lepiej, ponieważ pomimo próby zadbania o ten teren i tak ulega on stopniowemu zniszczeniu. Głównie jest to wina człowieka, szczególnie młodego pokolenia, które niszczy punkty obserwacyjne i zaśmieca te terytorium. Na szczęście co jakiś czas obiekty na terenie Tarnobrzeskiej Doliny Wisły są odnawiane i remontowane jednak przyrody nie da się tak łatwo naprawić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1487