Żółty szlak turystyczny Tarnów – Jamna

Adres:

Tarnów

Tarnów posiada dwa żółte szlaki pieszy przeznaczone dla turystów.

Jeden przechodzi przez Zawadę, drugi zaś prowadzi z Tarnowa przez Górę św. Marcina, Słoną Górę, Górę Wał aż do Jamnej. Szlak żółty II jest dłuższy od I. Można podczas spaceru nim zwiedzić górę św. Marcina na której znajdują się ruiny Zamku Tarnowskich. Jest to bardzo historyczne jak i ważne miejsce Tarnowa. Aż ciężko by było przejść obok niego obojętnie. Z samych ruin rozpościera się przepiękny widok na panoramę Tarnowa od której ciężko jest oderwać wzrok. Podczas wędrówki szlakiem żółtym II po górze św. Marcina dochodzi się do tak zwanej Słonej Góra, której nazwa wywodzi się od złóż soli. Z jej szczytu można nacieszyć się widokiem panoramy na Dolinę Białą. Jak widać w Tarnowie każdy znajdzie coś dla siebie. W okolicach Tarnowa rozpostartych jest sporo szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych dzięki czemu każda osoba przebywająca tam na urlopie na pewno będzie miała co robić. Jeżeli ktoś nie lubi pieszych wędrówek równie dobrze może wybrać się na wycieczkę rowerową, która jest tak samo urokliwa jak piesza. Najważniejsze jest to, żeby zwiedzając czerpać z tego jak najwięcej i cieszyć się tym. Nie ma co się karać pieszą wędrówką jak się tego Nielubi. Lepiej jest wsiąść na rower i zorganizować sobie wycieczkę rowerową po okolicy. Wtedy nikt nie będzie zły z urlopu i każdy będzie czerpał to co lubi – zwiedzanie, widoki i chwile zadumy w miejscach upamiętniających czasy wojny na tych tarnowskich terenach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1870