Cmentarz w „Buczynie”

Adres:

Zbylitowska Góra

Cmentarz w „Buczynie” jest jednym z największych obrazów Holokaustu w Polsce.

Buczyna znajduje się w obrzeżach Tarnowa gdzie można zobaczyć największą ilość zbiorowych grobów z czasów II Wojny Światowej. Las w Buczynie jest pewnego rodzaju symbolem największej rzezi Polaków i Żydów, a największe poruszenie wzbudza w ludziach mogiła, w której pochowanych jest 800 ciał dzieci. Jest to zjawiskowe miejsce, do którego powinna się udać każda osoba przebywająca w Tarnowie, ponieważ Buczyna jest nierozerwalnie związana z Tarnowem i jego historią. Można się tam dostać szlakiem turystycznym pieszym, ale również rowerowym. Podczas zwiedzania tego niezwykłego miejsca przepełnionego bólem i żalem powinno się zachować szczególną powagę, ponieważ jest to cmentarz, a nie plac zabaw. Wizyta w tym miejscu pozostanie na długo w pamięci każdej osoby, zarówno tej, która zagłębia swoją wiedzę na temat historii Polski jak i tej osoby, która dopiero zaczyna ją poznawać. Do dziś archeolodzy jak i historycy chcą poznać wszystkie tajemnice tego miejsca, jednak nikt nie jest w stanie policzyć ile osób tam poległo, ile osób było ofiarami najeźdźcy. Szacuje się ilość zamordowanych osób na około 10 tysięcy, jednak z roku na rok zostają znajdowane kolejne mogiły zbiorowe, których nie można poddać ekspertyzie czy pochodzą one z czasów II Wojny Światowej, ponieważ ekshumacja w tym miejscu jest zabroniona. Jednocześnie duże poruszenie jak i chwilę zadumy wywołuje fakt, że byli tam mordowani wszyscy. Tak samo mężczyźni jak i kobiety z dziećmi. Cmentarz w „Buczynie” jest obrazem barbarzyństwa, a nie wojny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1330