Cmentarz wojskowy „na skale” w Koszycach Małych

Adres:

Koszyce Małe

Tarnów jest miejscem o bardzo dużej historii powstałej zarówno podczas I jak i II Wojny Światowej.

Tereny te były od zawsze zamieszkiwane przez bardzo dużą liczbę Żydów i tu właśnie są dowody najcięższego i największego Holokaustu w Polsce. W Wielu miejscach w samym Tarnowie jak i jego okolicach można spotkać pomniki upamiętniające te czasy. Jednym z nich są wzgórza w Koszycach Małych. Na jednym ze zboczy znajduje się Cmentarz wojskowy „na skale” w Koszycach Małych. Można tam zobaczyć 81 grobów wojskowych żołnierzy poległych podczas I Wojny Światowej. Dodatkowo w niedalekiej odległości można zobaczyć mogiły zbiorowe osób rozstrzelanych w okolicznym lesie podczas II Wojny Światowej. Ich zwłoki zostały ekshumowane i przeniesione na cmentarz wojskowy. Cmentarz wojskowy „na skale” w Koszycach Małych jest miejscem godnym uwagi i zobaczenia przez każdego. Wzbudza on do refleksji jak i do zadumy. Trzeba pamiętać, aby w tyskim upamiętniającym miejscu zbrodnie wojenne zachować należyty szacunek jak i powagę. Jest to miejsce poświęcone wielu ludziom, którzy walczyli o Polskę. Jednocześnie jest to miejsce bardzo historyczne, które dla wielu osób jest zaszczytem a dla innych zaś bardzo dużą nauczką życiową. Warto jest znaleźć się tu na chwilę i zapalić małą lampkę dla poległych. Koszyce Małe to bardzo tajemnicze miejsce przepełnione zbrodnią i zalane krwią. Jednak każda osoba powinna choć raz w życiu znaleźć się w takim miejscu, aby docenić to co ma teraz, bo bez tej krwi by tego nie było.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1461