Czarny szlak turystyczny Skrzyszów – Tarnowiec

Adres:

Tarnów

Chcąc miło spędzić czas podczas wędrówki warto jest się wybrać na pieszą wycieczkę po czarnym szlaku w okolicach Tarnowa.

Szlak ten rozpoczyna się w Skrzyszowie a kończy w Tarnowcu. Jest to szlak pieszy prowadzący przez ciekawsze atrakcje turystyczne tego regionu. Wybierając się na niego trzeba się wcześniej przygotować, ponieważ zajmuje on około 8 kilometrów drogi na pieszo. Warto jest zabrać ze sobą termos herbaty oraz jakieś kanapki i słodycze, żeby w trakcie drogi dodać sobie energii. Spacer szlakiem czerwonym jest dość długi jednak pełen wielu atrakcji i radości, bo zwiedzanie to jedno z piękniejszych zajęć turystycznych. Wrażenia pozostają bezcenne. Szlak czarny Skrzyszów – Tarnowiec przechodzi przez Kościół Świętego Stanisława Biskupa w Skrzyszowie. Jest to niewielki kościółek jednak wykonany z drewna, który warto zobaczyć. Jest to jeden z głównych zabytków tego rejonu. W dalszej drodze napotka się Pomnik Walczących za Ojczyznę wzniesiony w 1990 roku. Można na nim zobaczyć trzy daty, które oddają okresy wojen na tych terenach jak i nazwiska mieszkańców Skrzyszowa, którzy polegli podczas walk, w obozach jak i w innych niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. W dalszej części wędrówki można zwiedzić park Skrzyszowa, który jest bardzo urokliwym miejscem. Przy samym końcu wędrówki przechodząc przez las dochodzi się do ruin Zamku Tarnowskich, które są symbolem tego miasta. Wycieczka szlakiem czarnym jest niesamowitym przeżyciem jak i odpoczynkiem dla osób, które lubią zwiedzać i spacerować.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1574