Czerwony szlak rowerowy Tarnów – Kłokowa

Adres:

Tarnów

Szlak czerwony- Tarnów – Kłokowa jest szlakiem rowerowym przeznaczonym dla średniozaawansowanych kolarzy.

Trzeba zwrócić tu uwagę na to, że nie jest to długi szlak turystyczny, jednak bogaty w bardzo duże walory zarówno turystyczne jak i przyrodnicze. Podczas jazdy tym szlakiem można odwiedzić wiele ciekawych miejsc i bez ograniczenia czasu je na spokojnie zwiedzić. Szlak czerwony Tarnów – Kłokowa rozpoczyna się w samym Tarnowie, a kończy kilkadziesiąt kilometrów od startu. Jednak na powrót istnieje kilka rozwiązań. Jednym z nich jest oczywiście powrót na rowerze, jednak dla niektórych będzie to już zbyt męczące. Można również w samym Kłolowie zatrzymać się na noc i po odpoczynku udać się w drogę powrotną. Kolejną możliwością jest po prostu w Kłokowie wsiąść z rowerem do pociągu i dojechać do samego Tarnowa. Każde z tych rozwiązań jest dobre i każde też jest możliwe. Wybór należy do samego rowerzysty. Jak widać w Tarnowie każdy rowerzysta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Zarówno ten, który dopiero rozpoczyna swoją wędrówkę na rowerze jak i ten, który przede wszystkim spędza wypoczynek na rowerze. Trzeba tylko przed wyruszeniem dokładnie się zapoznać z tym jaki szlak rowerowy co oznacza i dla jakich osób jest przeznaczony. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoby które wyruszą na szlak górski nie mając żadnego doświadczenia mogą sobie tam nie poradzić, a przez to przy pierwszym podejściu mogą po prostu się zrazić do jazdy rowerem a co za tym idzie – do zwiedzania Tarnowa i okolic na rowerze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1226