Czerwony szlak rowerowy Tarnów – Piotrkowica Pleśna

Adres:

Tarnów

 

Szlak czerwony – Tarnów – Zawada – Łękawka – Trzemesna – Piotrkowica Pleśna jest szlakiem rowerowym górskim sięgającym swoją długością 25 kilometrów.

Jest to szlak przeznaczony dla średniozaawansowanych rowerzystów, dlatego też turyści, którzy nie są do końca obyci z jazdą na rowerze nie powinni nas niego wjeżdżać. Jest to szlak turystyczny, który rozpoczyna się w samym Tarnowie. Jednak drogę powrotną już każdy musi sobie zorganizować sam. W wyniku zbyt dużego zmęczenia można do Tarnowa powrócić komunikacją, jednak jeżeli ktoś się czuje na siłach może innym szlakiem rowerowym powrócić do miejsca wyjazdu. Również na samym końcu szlaku można zorganizować sobie miejsce noclegowe i z samego rana wyruszyć w dalszą drogę kolejnym szlakiem lub powrócić do początku swojej trasy czyli do Tarnowa. Szlak rowerowy czerwony prowadzi jak sama nazwa wskazuje przez takie miejscowości jak Zawada - Łękawka – Trzemesna – Piotrkowica Pleśna. W każdym z tych miejsc można zwiedzić coś ciekawego jak i można poznać kawałek historii. Wszystkie szlaki rowerowe w Tarnowie i jego okolicach są tak ułożone, żeby na koniec tworzyły one jedną całość czy to historyczną czy to przyrodniczą. Warto jest podczas jazdy rowerem trzymać się wyznaczonych szlaków, żeby nie zmienić swojego w połowie. Może to wywołać zagubienie jak i przez przypadek można ominąć kilka bardzo ciekawych miejsc w Tarnowie i jego okolicach a podczas jazdy szlakiem czerwonym takich miejsc jak Zawada – Łękawka – Trzemesna – Piotrkowica Pleśna.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1147