Czerwony szlak turystyczny: trasa wokół Tarnowa

Adres:

Tarnów

Szlak czerwony Tarnowa przeznaczony jest dla osób o bardzo silnych nogach lub też takich, którzy rozkładają sobie ten szlak na kilka dni i zabierają ze sobą niezbędne rzeczy takie jak namiot i śpiwór.

Dzieje się tak ponieważ szlak czerwony, czyli trasa okrążająca Tarnów przechodzi przez odcinek 58 kilometrów drogi. Jest to najciekawszy szlak pieszy Tarnowa. Przechodzi on przez wiele miejsc upamiętniających zbrodnie wojenne do których każdy kto przebywa w Tarnowie powinien dotrzeć. Tak naprawdę wyjeżdżając do Tarnowa na urlop trzeba brać pod uwagę to, że może zabraknąć czasu na zwiedzenie wszystkich miejsc, bo jest ich bardzo dużo. Podczas wędrownej przygody czerwonym szlakiem Tarnowa dochodzi się między innymi do takiego miejsca jak Poręba Radlna. Można tam zobaczyć i zwiedzić Kościół św. Piotra i Pawła ufundowany w podziękowaniu za syna przez rodzinę Zamojskich oraz Sanguszków. W Kościele tym można posłuchać organów z 1907 roku oraz zobaczyć obraz Najświętszej Matki Boskiej Różańcowej z XVI wieku. W dalszej części wędrówki bardzo ważnym miejscami dla zwiedzających wędrujących szlakiem czerwonym są miejsca masowych egzekucji, cmentarze i mogiły wojenne jak i wszelkiego rodzaju pomniki pomordowanych. To właśnie to najbardziej przyciąga rzesze turystów na szlak czerwony wzdłuż obrębu Tarnowa. Każdy szlak Tarnowa jest ciekawy i warty uwagi, jednak wybór na wędrówkę powinien być przemyślany i każda osoba powinna być na taki spacer odpowiednio przygotowana, żeby podczas marszu nie było rozczarowania.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2531