Kościół w Porębie Radlnej

Adres:

Poręba Radlna 6, 33-112 Tarnowiec

 

Kościół w Porębie Radlnej został wybudowany w 1907 roku w podziękowaniu za syna. Jest niezwykłym zjawiskiem architektury.

Jest to Kościół wybudowany z czerwonej cegły z elementami betonowymi. Kościół w Porębie Radlnej do dziś służy wiernym i jest idealnie odrestaurowany. Jest to jeden z piękniejszych Kościołów Tarnowa. Dzięki dalszemu użytkowaniu można udać się do niego co niedzielę na mszę aby oddać się duchowej uczcie jak i aby zobaczyć przepiękne sklepienia wewnątrz kościoła. Dodatkowo podczas mszy można usłyszeć grę ponad 100 letnich organów, które potrafią zaczarować swoim dźwiękiem. Kościół w Porębie Radlnej jest jednym z wielu miejsc Tarnowa do którego warto się udać, aby zobaczyć neogotycki styl jak i przede wszystkim aby zobaczyć jak dużą wartość dla rodziny Zamojskich jak i Sanguszków miało narodzenie się potomka. Było to bardzo duże przeżycie jak i wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic. Kościół dziś jest pod wezwaniem św. Pawła i Piotra. Do dnia dzisiejszego Kościół posiada trzy nawy. Kościół w Porębie Radlnej znajduje się w jednej z części Tarnowa i bardzo łatwo można się do niego dostać. Codziennie w nim są odprawiane msze o godzinie 6. 30, a w niedziele i święta trzy razy dziennie, więc każda osoba zainteresowana wejściem do środka ma taką możliwość codziennie, a warto to zrobić ze względu na piękno panujące we wnętrzu kościoła jak i neogotycki klimat, który nie jest często spotykany i tak bardzo odczuwalny jak właśnie w tym Kościele w Porębie Radlnej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1712