Niebieski szlak rowerowy Tarnów Mościce – Dąbrowa Tarnowska

Adres:

Gmina Tarnów

Szlak niebieski – Tarnów Mościce – Dąbrowa Tarnowska ciągnie się przez takie miejscowości jak Biała, Łęg Tarnowski czy Odporyszów.

Jest to szlak rowerowy turystyczny nizinny uznawany za łatwy. Ciągnie się on w długości 30 kilometrów, więc można go pokonać w jeden dzień z wcześniejszym przygotowanie, a jeżeli go nie było to lepiej rozłożyć tą trasę na jakieś dwa dni. Szlak początkowo biegnie wzdłuż drogi asfaltowej, jednak w pewnym momencie przechodzi w bardziej ciekawe odcinki po urozmaiconym terenie. Szlak niebieski – Tarnów Mościce – Dąbrowa Tarnowska jest określany, jako szlak o umiarkowanej trudności gdzie trzeba to rozumieć, że pojawiają się wzniesienia do podjazdu jak i zjazdu, ale nie są one ani bardzo strome ani wysokie. Można na nie rower wprowadzić, nie trzeba nic robić ponad swoje siły i to żaden wstyd. Choć nie jedna osoba tak myśli a na drugi dzień nie może się podnieść z łóżka, a przecież nie o to chodzi w aktywnej rekreacji podczas wycieczek rowerowych. Jadąc szlakiem turystycznym rowerowym powinno się czerpać jak najwięcej przyjemności z widoków, które pokazują się na każdym kroku jak i przede wszystkim nie wolno się forsować, żeby na drugi dzień można było podjąć następne wyzwanie oraz żeby tą wyprawę szlakiem niebieskim miło i długo wspominać z innymi uczestnikami wyprawy rowerowej. Każda osoba przebywająca na wypoczynku w Tarnowie powinna się zdecydować, na chociaż jedną taką rowerową wyprawę. Będzie to dla każdego bardzo duże przeżycie i doskonałe doświadczenie na przyszłość.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1205