Niebieski szlak rowerowy Tarnów Mościce – Jamna

Adres:

Tarnów

Szlak niebieski – Tarnów Mościce – Jamna jest to szlak sięgający 57 kilometrów długości.

Jego trudność można określić na bardzo zróżnicowaną. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, że szlak turystyczny niebieski jest szlakiem rowerowym górskim. Nie trzeba przejeżdżać go całego – można wybrać sobie jego fragment ten łatwiejszy lub ten trudniejszy – w zależności kto co lubi. Odpowiedni rower na szlak górki można wynająć w jednej z wypożyczalni rowerów w Tarnowie. Szlak niebieski – Tarnów Mościce – Jamna składa się z dwóch odcinków. Pierwszy jest możliwy do przejechania przez prawie każdego i sięga 39 kilometrów. Jest to szlak rowerowy tak zwany łatwy. W dalszej części jest on typowo górski i biegnie wzdłuż pięknych dolin. Jest to jeden z niedawno odnowionych szlaków turystycznych w Tarnowie. Wybierając się na wycieczkę rowerową szlakiem niebieskim warto jest się do niego odpowiednio przygotować, bo 57 kilometrów zakończonych terenem górskim może być bardzo męczące. Jednocześnie trzeba pamiętać o podstawowym wyposażeniu bezpieczeństwa takim jak kask i ochraniacze. Bez tak podstawowego sprzętu nie ma co się wybierać na wycieczkę rowerową po szlakach górskich. Dodatkowo warto jest zabrać ze sobą jakiś namiot oraz śpiwór w razie gdyby szlak okazał się zbyt ciężki. Są to podstawowe elementy wyposażenia na wycieczkę rowerową. Bardzo ważne jest również pożywienie i przede wszystkim woda. Podczas takiej jazdy może szybko dojść do odwodnienia organizmu a to tego nikt nie powinien dopuścić, nawet najbardziej doświadczony rowerzysta.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1542