Niebieski szlak turystyczny Tarnowiec – Tuchów

Adres:

Tarnów

Jednym z ciekawszych szlaków turystycznych na terenie Tarnowa jest szlak turystyczny niebieski prowadzący z Tarnowca aż do Tuchowa.

Jest to szlak pieszy, dlatego trzeba wybierając się na niego założyć wygodne buty. Prowadzi on przez takie atrakcje jak Zawadę oraz Porębę Radlną. Są to dwa bardzo ciekawe miejsca w okolicach Tarnowa warte odwiedzenia. Spacer szlakiem niebieskim zajmuje cały dzień, dlatego warto jest się zaopatrzyć w jakieś kanapki oraz picie, żeby wędrówka była przyjemnością dla każdego a nie karą, bo przecież na szlak idzie się cieszyć okolicą i zwiedzać, a nie myśleć o jedzeniu i piciu. W Zawadzie można miło spędzić czas odpoczywając na terenach parku rozrywki. Znajdą tu zajęcie zarówno Ci najmłodsi jak i ci starsi spacerowicze. W dalszej części szlaku dochodzi się do Poręby Radlnej. Można tam zwiedzić, a nawet udać się na mszę świętą do Kościoła wybudowanego w podziękowaniu za syna. Został on ufundowany przez dwie rodziny bardzo znaczące na tych terenach, czyli przez rodzinę Zamojskich oraz Sanguszków. Został on wybudowany w 1904-1907 roku. Warto jest się zatrzymać w tym miejscu, żeby poznać piękno neogotyckiego stylu, który króluje w tym kościele. Jednocześnie podczas mszy świętej w Kościele można posłuchać piękne dźwięku organów pochodzących od początku istnienia kościoła., Jest to niesamowite przeżycie zarówno duchowe jak i dla ciała. Całą wędrówka kończy się w Tuchowie, gdzie można zatrzymać się na obiad i aby poopowiadać sobie swoje przeżycia z wędrówki po niebieskim szlaku Tarnowa.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1492