Pałacyk w Parku Strzeleckim

Adres:

J.Słowackiego 1, 33-100 Tarnów

Tarnów jest jednym z ciekawszych miejsc w Polsce pod kątem zwiedzania. Można w nim poznać wiele miejsc wartych uwagi jak i wiele budynków, które każdy powinien zobaczyć.

Tarnów to nie tylko historia sprzed wojny, ale również szeroka historia, która powstała po wojnie, którą warto poznać, chociażby z samej ciekawości. Jednym z takich młodszych miejsc Tarnowa jest Park Strzelecki. Sam park jest bardzo dużym miejscem przeznaczonym do rekreacji jak i do zwiedzania. Jest on bogaty w kompleks naturalny jak i architektoniczny. Podczas zwiedzania tego zielonego obiektu Tarnowa można zobaczyć przepiękny pałacyk znajdujący się na terenie Parku Strzeleckiego. Jest to kiedyś Pałacyk Towarzystwa Strzeleckiego Tarnowa. Z czasem była to siedziba nawet Związku Harcerstwa Polskiego w Tarnowie, a dziś cieszy zwiedzających wystawami i samym sobą. W 2013 roku zakończył się gruntowny remont Pałacyku i od tamtej pory jest to miejsce siedziby Biura Wystaw Artystycznych i galeria sztuki współczesnej. Większość wystaw tam organizowanych jest bezpłatna, więc podczas zwykłego spaceru po terenie zielonym można jednocześnie poznać trochę współczesnej sztuki. Jak widać w Tarnowie jest wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć i warto zwiedzić. Jednak żeby taka wycieczka do Tarnowa miała sens to trzeba w tym tajemniczym mieście spędzić parę dni, a czasami nawet cały urlop, a to i tak będzie stanowczo za krótko. Każdy wyjazd do Tarnowa w celu jego zwiedzania za pewne zakończy się radością z zobaczonych miejsc, ale również niedosytem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2604