Park Strzelecki

Adres:

Piłsudskiego, Tarnów

Jednym z najbardziej popularnych terenów zielonych w Tarnowie jest Park Strzelecki.

Jest to stosunkowo młody obiekt miasta. Charakteryzuje się on wieloma zielonymi walorami i przyciąga wielu turystów. Park Strzelecki – tak się dziś nazywa, powstał w momencie powstania w Tarnowie Towarzystwa Strzeleckiego., Na jego głównej bramie powstała specjalna baszta strzelnicza, która symbolizowała to miejsce. Miała ona z czasem stać się siedzibą Strzelców Tarnowskich jednak do tego nie doszło. Dziś Park Strzelecki jest przepięknym Parkiem odwiedzanym przez wielu ludzi. Można to zobaczyć przepiękną fontannę. Można w Parku Strzeleckim zwiedzać jak i odpoczywać. Jest to miejsce lubiane i cenione przez bardzo dużo osób. Na skład Parku Strzeleckiego kiedyś wchodziły dwie części – spacerowa oraz gospodarcza. Spacerowa jak sama nazwa wskazuje służyła relaksowi i spacerom. Gospodarcza zaś była zajęta wszelkiego rodzaju uprawami. Dodatkowo w Parku Strzeleckim znajduje się przepiękny staw, który od wielu lat cieszy turystów. Jak widać w Tarnowie nie ma tylko budynków i kamienic, można tam również doskonale spędzić czas na łonie natury w Parku Strzeleckim, gdzie można odkryć wiele ciekawych miejsc organizując sobie wycieczkę poznawczą jak i można po prostu odpocząć od zgiełku miasta wśród natury i przepięknej zieleni. Dodatkowo podczas zwiedzania Parku można natknąć się na Pałac w stylu neogotyckim jak i na wiele innych, równie ciekawych i inspirujących miejsc, które pozostaną na bardzo długo w pamięci każdej osoby.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1471