Ruiny zamku Tarnowskich

Adres:

Wypoczynkowa, 33-100 Tarnów

Ruiny Zamku Tarnowskich to przepiękne miejsce położone na Górze Marcina.

Zwą się one Ruinami Zamku Tarnowskich, ponieważ przez pokolenia sam Zamek był w posiadaniu rodziny Tarnowskich. Jednak w wyniku walki pomiędzy Tarnowskimi a Ostrogskich zamek został ograbiony i zaczął popadać w ruinę. Bardzo ważne jest to, że sam zamek został wybudowany w średniowieczu. Jednak w wyniku wielu walk został spalony a po latach odbudowany przez Targowskich. Historia tego miejsca jest bardzo szeroka. W 1939 Zamek stał się własnością miasta. Rozpoczęto po latach szerokie prace archeologiczne na tym terenie i zaczęto po kolei odkrywać mury. Całość jest udostępniona zwiedzającym jednak nie wiadomo na jak długo. W 2008 roku znalazł się spadkobierca Zamku, który po cichu sprzedał Zamek prywatnemu inwestorowi. W ten sposób miasto straciło prawa do Zamku. Zamek Tarnowski jest miejscem, z którego rozpościera się przepiękna panorama na samo miasto, która zapiera wdech w piersiach. Jednocześnie warto wiedzieć, że niedaleko znajduje się interesujący kompleks wypoczynkowy, do którego można się udać na wypoczynek po zwiedzaniu jak i można zjeść bardzo smaczny obiad. Będąc w Tarnowie lub jego okolicach warto na chwilę postawić swoją stopę na górze Marcina, żeby zobaczyć ruiny Zamku Tarnowskich. Będzie to niezapomniane przeżycie, a każdy, kto choć raz stanie na tamtej ziemi dotknie kawałka ruin na pewno nie raz powróci w to magiczne miejsce, żeby jeszcze raz zobaczyć historię na własne oczy oraz żeby zobaczyć rozpościerającą się panoramę Tarnowa, którą doskonale widać z góry.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1555