Stare Miasto w Tarnowie

Adres:

Tarnów

Stare Miasto Tarnowa jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc tamtejszej okolicy. Jest ono bardzo bogate w zabytki jak i stare kamienice.

To właśnie na terenie Starego Miasta Tarnowa można spotkać i poznać zachowane stare średniowieczne uliczki, które zachwycają każdego, nawet największych laików historii i kultury. Każda osoba, która chce na własne oczy zobaczyć gotyckie budowle, czasy renesansu jak i głębokie średniowiecze w jednym architektonicznym miejscu powinna udać się na Stare Miasto Tarnowa. Dodatkowo bardzo ciekawym miejscem jak i jednocześnie godnym polecenia jest Ratusz Tarnowa. Jest on ulokowany w samym sercu rynku, więc ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Charakteryzuje się on bardzo charakterystycznym renesansowym stylem. Jednak trzeba pamiętać, że został on wybudowany w stylu gotyckim, który z czasem został przebudowany. Ratusz Tarnowa to 18 metrowy murowany budynek, u którego boku można zobaczyć przepiękną 30 metrową wierzę, która zachwyca swoim wyglądem. W środku znajduje się muzeum Tarnowa, do którego warto wejść i poznać jednocześnie historię miasta jak i sam budynek od środka. Jak widać Stary Rynek Tarnowa to nie tylko kafejki i sklepy – to przede wszystkim urok powiązania średniowiecza, gotyku i renesansu. To doskonałe doświadczenie jak i bardzo duży wypoczynek dla zmysłów, bo cóż bardziej cieszy oczy i duszę niż przepięknie zachowane zabytki kultury? Do tego spacer po uliczkach Starego Rynku, który relaksuje również ciało każdego człowieka, bo nie jest on ciężki tylko jest on relaksem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3162