ROCKOWE O!PŁATECZKI WOJTKA KLICHA

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 25 grudzień 2015 01:30 35 zł
Adres:

Tarnowskie Centrum Kultury

Rynek 5

33-100 Tarnów

Telefon:

14 6 888 888

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Piwnice TCK, 25.12.2015 r., godz. 1.30  I  bilety: 35 zł  I  Przedsprzedaż biletów od 14.12.2015 r., g. 8.00

Tarnowskie Centrum Kultury oraz Wojtek Klich nieprzerwanie od 1995 r. zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, będący ewenementem w skali kraju, (a może i świata), który odbywa się tradycyjnie w Wigilijną Noc.  W wypełnionych po brzegi Piwnicach TCK zabrzmią kolędy i pastorałki w nietypowych blues-rockowych aranżacjach. To niezwykle klimatyczne i  oryginalne granie kolęd, a także autorskich „piosnek kolędowych” Wojtka Klicha. Będą to 21. Rockowe O!płateczki.

Koncert "Rockowe O!Płateczki" jest ziszczeniem niepokornych marzeń Wojtka Klicha, który wymyślił sobie tę imprezę, datę i irracjonalną godzinę rozpoczęcia (bo któż o 1.30 w nocy odwiedza sale koncertowe?) i wszystko to od początku wypaliło! 

Od pierwszego koncertu O!płateczki stały się imprezą kultową, nie do powtórzenia i (jak okazało się po edycji w której rejestrowana była płyta koncertowa w tarnowskim teatrze) nie do przeniesienia. Jest to rodzaj opłatka dla naszego środowiska muzycznego i jego wiernych sympatyków, którzy zjeżdżają z najodleglejszych miejsc na tę jedną noc by być razem ze swoim rodzinami i z tą jedyną, niezwykłą rodziną muzyków i fanów starego dobrego rocka… (Tomasz Kapturkiewicz).

 

Podczas tegorocznej edycji wystąpią:

Wojtek Klich - wokal, gitara

Magdalena "Ruda" Stalmach - wokal

Jakub Dworak - gitara basowa, kontrabas

Damian Niewiński - perkusja

oraz zaproszeni goście

 

Wojtek Klich

Bosy, śpiewający gitarzysta, kiedyś muzyk Ziyo, potem tworzący swój własny portret muzyczny pt. Bardzo Orkiestra. Autor hitu „Czy ten Pan i Pani” Ani Wyszkoni. Artysta ma na koncie wiele płyt, nagrań, koncertów m.in. z  Ziyo, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem i  Natalią Przybysz.

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 872