Zielony szlak rowerowy Nowodworze

Adres:

Tarnów

Szlak zielony – Zawada – Skrzyszów – Szynwałd – Łękawica – Nowodworze – Zawada to jeden ze szlaków oferowanych turystom w Tarnowie.

Trzeba pamiętać, że sam Tarnów i okolice prezentuje swoim turystom szlaki rowerowe, które swoją łączną długością sięgają ponad 25 kilometrów, a w samym mieście 30 kilometrów. Szlak zielony jest szlakiem rekreacyjnym, na który może udać się każdy rowerzysta – zarówno ten doświadczony jak i ten który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rowerem. Podczas wyruszenia na jakikolwiek szlak każda osoba powinna być zaopatrzona w odpowiednią mapę, żeby się nie zgubić. Jest to bardzo ważne, bo przy tak dużej ilości szlaków zarówno pieszych jak i rowerowych istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo na zabłądzenie. Podczas szlaków rekreacyjnych nie jest to aż tak groźne jednak podczas wyjazdu na szlak rowerowy górki trzeba się liczyć z większym niebezpieczeństwem, dlatego warto jest mieć przy sobie mapę jak i coś do picia w razie gdyby trzeba było poczekać na pomoc. Szlak zielony – Zawada – Skrzyszów – Szynwałd – Łękawica – Nowodworze – Zawada to szlak, który zarówno zaczyna się jak i kończy w Zawadzie., Nie trzeba się martwić o powrót po zejściu ze szlaku, bo powraca się do punktu wyjścia. Jest to szlak bardzo bogaty w walory przyrody dzięki czemu jazda na rowerze jest bardzo miła jak i orzeźwiająca. Jest to szlak rowerowy polecany dla wszystkich gości Tarnowa. Zarówno tych, krótszy lubią bardzo dalekie wyprawy jak i tych, którzy wolą rekreacyjną jazdę na rowerze – każdy z takich turystów znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 838