Zielony szlak rowerowy Tarnów Rzędzin – Dąbrowa Tarnowska

Adres:

Tarnów

Szlak zielony – Tarnów Rzędzin – Dąbrowa Tarnowska jest jednym ze szlaków rowerowych nizinnych.

Jego długość osiąga 36 kilometrów i jako szlak rowerowy nizinny jest dość lekkim szlakiem. Jego ciężkość określa bardziej długość, a nie trasa. Nie ma na jego przebiegu jakiś stromych podjazdów. Jest on otoczony pięknymi widokami malowniczej przyrody nizin tarnowskich. Jeżeli ktoś lubi aktywnie spędzać czas i lubi rekreacyjną jazdę na rowerze powinien wybrać właśnie ten szlak i podzielić zwiedzanie na dwa dni. Jest to dużo przyjemniejsze i jednocześnie mniej męczące. Po 36 kilometrach jazdy rowerem bez wcześniejszego przygotowania nawet po płaskim terenie można się nabawić bardzo bolesnych zakwasów mięśniowych. Przy rozłożeniu całej trasy na dwa dni można jednocześnie spokojnie pozwiedzać okolicę jak i przede wszystkim nie sforsować siebie za bardzo. Jazda na rowerze jest bardzo zdrową a jednocześnie bardzo lubianą przez turystów forma rozrywki, dlatego mimo braku doświadczenia warto jest się wybrać na taką 36 kilometrową wyprawę. Będzie to niezapomniane przeżycie dla każdego, a w połączeniu z leśnym spaniem w namiocie może się okazać niesamowitą przygodą. Jazda rowerem to bardzo miła forma rekreacji, samemu się narzuca tempo jak i samemu się określa jak długo będzie się jechać. Tutaj każdy decyduje sam. Można również skorzystać z wycieczki rowerowej zorganizowanej w grupie, co też jest dla wielu osób bardzo fajnym doświadczeniem i likwiduje możliwość zgubienia się na szlaku wśród pól i lasów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1155