Rynek w Tymbarku

Adres:

Rynek, 34-650 Tymbark

Tymbark to mała miejscowość, która leży w województwie małopolskim zaledwie 60 kilometrów od Krakowa, w powiecie limanowskim.

Miejscowość ta jest znana przede wszystkim z produkcji soków i napojów, w Tymbarku około połowę powierzchni zajmują właśnie sady. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji tego miasteczka jest sam rynek. Jest to piękne i urokliwe miejsce, można tam spędzić na prawdę mnóstwo czasu. Znajdziemy tam restauracje i kawiarnie ale przede wszystkim miejsca, w których możemy usiąść i odpocząć. Z tymbarskiego rynku rozpościera się przepiękny górski krajobraz, tak więc siedzenie i podziwianie piękna, rozmawianie i możliwość wyciszenia się, zapomnienia o pogoni za pieniądzem to główne atuty tego miejsca. Betonowy plac otaczają przepiękne budynki ale również jest tam wiele roślinności, zarówno mniejszych klombów z kwiatami jak i większych roślin i drzew. Na rynku jest na prawdę dużo miejsca, dzięki czemu wydaje się miejscem przestronnym i nie ma tam raczej tłoku. Główną atrakcją w okolicy rynku jest ratusz wybudowany w 1907 roku, jest to piękny budynek z cegły, później otynkowany. Od swojego powstania budynek praktycznie wcale się nie zmienił, przetrwał w niezmienionym stanie obie wojny. Dzisiaj w ratuszu mieści się Urząd Gminy. Ratusz znakomicie wkomponowuje się w tutejsze zabudowania i krajobrazy, stanowi już pewnego rodzaju symbol tego miasta. Zupełnie niedaleko ratusza znajduje się Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nie tylko możemy iść w niedzielę czy każdy inny dzień tygodnia na mszę świętą, ale również można podziwiać ten przepiękny budynek z zewnątrz, ponieważ jest to na prawdę piękna budowla. Tak więc jeśli chcemy wybrać się do Tymbarku, lub będziemy w okolicy na prawdę warto wybrać się na tymbarski rynek, można tam odpocząć, porozmawiać i podziwiać piękne, górskie krajobrazy. Oczywiście na rynku znajdują się restauracje, kawiarnie, pizzerie i wiele innych miejsc w których możemy się najeść, napić czy po prostu bardzo miło spędzić wakacyjny czas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2916