Szlak turystyczny Tymbark – Łopień

Adres:

Tymbark

Tymbark to nie tylko piękne obiekty do zobaczenia takie jak rynek, budynek ratusza, zespół dworsko-parkowy czy cmentarz wojenny. Również są tu piękne, górskie krajobrazy i liczne szlaki.

Jednym z takich jest właśnie szlak z Tymbarka na Łopień, jest to góra o wysokości 961 metrów nad poziomem morza i jest to często wybierany szlak przez turystów, ponieważ jest na prawdę przyjemny i oferuje przepiękne, górskie krajobrazy i możliwość spędzenia ciekawego dnia. Przejście całej trasy powinno zająć nam w granicach trzech godzin, a łączna długość trasy to nieco ponad 11 kilometrów. Trasa jest całkiem stroma, jej suma podejść to 530 metrów, warto przypomnieć, że jest to również trasa rowerowa, ale raczej dla doświadczonych, wprawnych rowerzystów, ponieważ trasa jest stroma i trudna. Jednak jest już łatwiej niż jeszcze 9-10 lat temu, ponieważ niedawno trasę rozepchano, jednak nadal trzeba mieć silne nogi i dobrą kondycję jeśli całą trasę chcemy pokonać na rowerze. Drogę powrotną można rozpocząć z Rydznika, jest to wschodni szczyt góry Łopień, który znajduje się na skrzyżowanie żółtego szlaku na Mogielicę i rowerowego szlaku właśnie na Łopień. Następnie kierujemy się na zachód leśnymi drogami i spotkamy nieczynny wyciąg narciarski, tam się na prawdę warto zatrzymać, ponieważ rozpościera się piękna panorama na Pasmo Łososińskie i Miejską Górę. Niestety należy wiedzieć o psikusach płatanych nam przez niektóre szlaki, szczególnie ten czarny, który nie jest do końca dopracowany, niekiedy potrafi kazać nam skręcić w lewo albo zawrócić na prostej drodze, wielu początkujących turystów na nim się gubi tak więc dobrym pomysłem będzie wcześniejsze zaplanowanie drogi z mapą i posiadanie jej przy sobie, ponieważ niekiedy na prawdę trudno się domyślić co autor malowania szlaku miał na myśli. Również warto wcześniej porozmawiać z mieszkańcami, którzy znają te szlaki jak własną kieszeń, albo po prostu wybrać szlaki łatwiejsze a w szczególności omijać szlak czarny, wtedy obejdzie się bez żadnych trudności.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2473