Żółty szlak turystyczny - stacja PKP

Adres:

Ustrzyki Dolne

W województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim znajduje się gmina wiejsko-miejska Ustrzyki Dolne.

Siedzibą władz gminnych jest miasto Ustrzyki Dolne, które równocześnie jest siedzibą władz powiatowych. Gmina ta charakteryzuje się tym, że jest chętnie odwiedzana przez turystów. Zainteresowanie gminą w kierunku turystyki zaczęło się przejawiać na początku wieku dwudziestego. Kiedy to nastąpił rozwój turystyki w całym kraju. Gmina Ustrzyki Dolne ma to czego turyści potrzebują. Piękne widoki, charakterystyczną i niepowtarzalną przyrodę, sąsiedztwo gór, doskonale rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną, a także zabytki, które w przypadku gminy Ustrzyki Dolne, pochodzą z okresu od trzynastego wieku, do wieku dziewiętnastego. Na terenie gminy znajduje się wiele szlaków turystycznych. Jednym z takich szlaków spacerowych jest żółty szlak turystyczny - ze stacji PKP, przez szczyt Gromadzyń, sanktuarium w Jasieniu do stacji PKP. Jest to szlak spacerowy, którego długość nie jest duża, na jego pokonanie wystarczą dwie godziny. Można więc wybrać się na spacer tym szlakiem całą rodziną. Szlak ten swój początek ma na stacji PKP w mieście Ustrzyki Dolne. Stacja sama w sobie jest ciekawym miejscem do zobaczenia, ponieważ pochodzi z początku dziewiętnastego wieku. Dalej żółty szlak turystyczny - ze stacji PKP, przez szczyt Gromadzyń, sanktuarium w Jasieniu do stacji PKP, wiedzie obok ściany lasu, mijając strzelnice i trasy biathlonowe, co również jest ciekawostką turystyczną. Szlak kończy się na stacji PKP w mieście Ustrzyki Dolne.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2033