Czarny szlak turystyczny - z Rynku na cmentarz żydowski

Adres:

Ustrzyki Dolne

Jedną z gmin województwa podkarpackiego, znajdującą się w powiecie bieszczadzkim jest gmina Ustrzyki Dolne.

Jest to gmina o charakterze miejsko-wiejskim, której siedziba władz samorządowych mieści się w mieści Ustrzyki Dolne. Miasto to Jest najdalej wysuniętym na południowy wschód miastem w Polsce. Liczba mieszkańców miasta Ustrzyki Dolne stanowi około jedenastu tysięcy osób. Natomiast liczba mieszkańców całej gminy Ustrzyki Dolne wynosi ponad siedemnaście i pół tysiąca osób. Miasto Ustrzyki Dolne uważane jest za stolicę Bieszczad. Jest to więc dodatkowy powód do tego, żeby odwiedzić to miejsce. Oprócz tego gmina Ustrzyki Dolne jest wspaniałym miejscem, które przyciąga turystów. Wpływ na to mają przede wszystkim warunki przyrodnicze i krajobrazowe, które są charakterystyczne dla terenów górskich. Na terenie całej gminy znajdują się też zabytki, chociażby w postaci sanktuariów, pochodzących z okresu od trzynastego wieku do wieku dziewiętnastego. Gmina miejsko-wiejska Ustrzyki Dolne ma też doskonale rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną, a jej tereny można zwiedzać wyznaczonymi trasami turystycznymi. Jedną z takich tras jest czarny szlak turystyczny - z Rynku na cmentarz żydowski. Jest to bardzo krótka trasa, która pozwala obejrzeć samo miasto Ustrzyki Dolne. Jednak warto się przespacerować czarnym szlakiem turystycznym - z Rynku na cmentarz żydowski, bo można dzięki temu poznać atmosferę miasta i jego historię. Gmina Ustrzyki Dolne jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1103