Czerwony szlak turystyczny - Rynek

Adres:

Ustrzyki Dolne

Jeną z gmin miejsko-wiejskich położonych w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim jest gmina Ustrzyki Dolne.

Siedzibą władz samorządowych jest miasto Ustrzyki Dolne. Gminę zamieszkuje ponad siedemnaście i pół tysiąsca mieszkańców. Gmina Ustrzyki Dolne skłąda się z trzydziestu siedmiu miejscowości. Na terenie całej gminy rozsiane są zabytki w postaci drewnianych cerkiewek pochodzących z okresu od trzynastego wieku do wieku dziewiętnastego. Gmina Ustrzyki Dolne jest gminą turystyczną. Wpływ na to, że turyści chętnie odwiedzają te tereny maja wpływ zabytki, ale także walory przyrodniczo-krajobrazowe. Gmina bowiem leży w sąsiedztwie Bieszczad. Na terenie gminy znajdują się szlaki turystyczne, jednym z nich jest czerwony szlak turystyczny - z Rynku, przez szczyt Małego Króla, źródła Strwiąża, Kamienną Lawortę do Rynku. Początek tego szlaku znajduje się w Ustrzykach Dolnych na Starym Rynku, skąd wyrusza na szczyt Małego Króla, szlakiem tym mija się również źródła rzeki Strwiąża, która przepływa przez Ustrzyki Dolne, idąc na Kamienną Lawortęs, skąd wraca się na rynek. Czerwony szlak turystyczny - z Rynku, przez szczyt Małego Króla, źródła Strwiąża, Kamienną Lawortę do Rynku, jest szlakiem spacerowym i bardzo prostym, dlatego też poleca się go wszystkim chętnym. Warto zobaczyć Gromadzyń, Orlik, Ustrzyki Dolne, pasmo Żuków, zaporę w Solinie oraz część Zalewu, a da także dalekie tereny Bieszczadów, a nawet Beskidu Niskiego, z perspektywy tego szlaku. Jest to więc trasa widokowa.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1811