Jezioro Solińskie

Adres:

Ustrzyki Dolne

Bieszczady oferują turystom bardzo różnorodne atrakcje.

To połączenie dwóch światów. Można podziwiać dzikie porosłe lasem góry po których wędrują rzadkie w Polsce zwierzęta takie jak niedźwiedź, czy wilk, oraz zachwycać się malowniczymi połoninami i pochylać nad starymi nagrobkami przycerkiewnych cmentarzyków. Z drugiej strony znajduje się kraina żeglarza, wędkarza i wczasowicza, gdzie wśród urokliwych pagórów podgórskiej okolicy rozpościera się niezwykłej urody Jezioro Solińskie obdarzone skomplikowaną linią brzegową usianą zatoczkami i półwyspami. Ten doskonały dla żaglówek, czy kajaków akwen, powstał pod koniec lat 60' jako zbiornik retencyjny po wzniesieniu zapory na Sanie. Jezioro ma największą w Polsce pojemność, powierzchnię 2200 ha i linię brzegową długości 166 km. obiekty związane z elektrownią wodną są dostępne dla zwiedzających. Turyści mogą zobaczyć na przykład wnętrze najwyższej, bo mierzącej niemal 82 m zapory w Polsce. Wymagający wczasowicze z pewnością docenią ekskluzywne pensjonaty i hotele, które oferują miejscowości takie jak Polańczyk, Solina czy Myczkowce. Infrastruktura turystyczna na tym obszarze jest doskonale przygotowana na przybycie turystów, nie tylko pod względem miejsc noclegowych, ale także zaplecza gastronomicznego i obiektów w których można miło spędzić czas. Pod tym względem jest to region uderzająco różny od tej bardziej dzikiej i górskiej części Bieszczadów, gdzie często nie ma nawet sklepu. Fani sportów wodnych znajdą świetne warunki do żeglowania i wiele zacisznych miejsc do cumowania. W dużych ośrodkach turystycznych działają wypożyczalnie sprzętu wodnego. Na "Bieszczadzkim Morzu" organizowane są zawody żeglarskie i towarzyszące im imprezy np. o "Puchar Prezesa Okręgowego Związku Żeglarskiego", czy o " Błękitną Wstęgę Jeziora Solińskiego". Ważną informacją dla wodniaków jest to, że na jeziorze obowiązuje strefa ciszy. Swoje miejsce odnajdą nad tym akwenem wędkarze. Zbiornik charakteryzuje bogactwo różnych gatunków ryb takich jak: okonie, sandacze, ukleje, leszcze płocie, sumy, szczupaki. W związku z tą obfitością, odbywają się tu liczne imprezy wędkarskie, oraz zawody. Piękna okolica zachęca by właśnie na Jeziorze Solińskim zarzucić wędkę, czekać i podziwiać przyrodę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1046