Niebieski szlak turystyczny: Rzeszów - Grybów

Adres:

Ustrzyki Dolne

Jedną z gmin województwa podkarpackiego, powiatu bieszczadzkiego jest gmina miejsko-wiejska Ustrzyki Dolne.

Powierzchnia gminy zajmuje ponad czterdzieści jeden procent powierzchni powiatu bieszczadzkiego. Stolicą gminy Ustrzyki Dolne, jak i powiatu bieszczadzkiego jest miasto Ustrzyki Dolne. Miasto liczy jedenaście tysięcy mieszkańców, przy czym liczba mieszkańców całej gminy wynosi ponad siedemnaści i pół tysiąca osób. Miasto Ustrzyki Dolne są nazywane stolicą Bieszczad i ciekawostką jest to, że jest to najdalej na południowy wschód wysunięte miasto w Polsce. Gmina Ustrzyki Dolne jest gminą turystyczną. Rozwój tej gałęzi gospodarki rozpoczął się, podobnie jak i w innych rejonach kraju na początku dwudziestego wieku. Obecnie gmina Ustrzyki Dolne ma doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną, a także dobrze wykorzystuje swoje walory krajobrazowe i przyrodnicze. Gmina ta jest gminą górską, co również przyciąga turystów. Tereny gminy można zwiedzać korzystając z wielu tras turystycznych. Jednak przez tereny gminy przebiega też szlaki zewnętrzne. Jednym z nich jest niebieski szlak turystyczny Rzeszów - Grybów. Jak sama nazwa wskazuje szlakiem tym można się udać do Rzeszowa lub z niego dotrzeć na tereny gminy Ustrzyki Dolne. Niebieski szlak turystyczny Rzeszów - Grybów, jest jednym z wielu na terenie tej gminy, ale warto skorzystać także z niego, żeby móc poznać wszystkie walory gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne. Warto odwiedzić te tereny, ponieważ jest to gmina nastawiona na turystów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1518