Niebieski szlak turystyczny - stacja PKP

Adres:

Ustrzyki Dolne

Gmina Ustrzyki Dolne, to gmina położona w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim.

Gmina ta ma charakter miejsko-wiejski, a jej stolicą jest miasto Ustrzyki Dolne. Gmina ta jest chętnie odwiedzana przez turystów, głównie ze względu na swoje walory krajobrazowo-przyrodnicze, ale też na zabytki. Na terenie całej gminy znajdują się drewniane cerkwie pochodzące z okresu od trzynastego do dziewiętnastego wieku. Gmina sąsiaduje z Bieszczadami, co pozwala na przyciągnięcie tych turystów, którzy lubią wędrówki szlakami górskimi. Jednym z takich szlaków jest niebieski szlak turystyczny - ze stacji PKP, przez szczyty Kiń i Orlik do Jasienia. Początek tego szlaku znajduje się na stacji PKP w Ustrzykach Dolnych. Miasto ma bogatą historię i dzięki temu na jego terenie również znajduje się kilka zabytków wartych zobaczenia. Jest to na przykład neogotycki kościół rzymskokatolicki z początku dwudziestego wieku. inne zabudowania kościelne pochodzące z dziewiętnastego wieku, cmentarz żydowski z osiemnastego wieku, a o sama stacja kolejowa pochodzi z dziewiętnastego wieku. Ze stacji PKP niebieski szlak turystyczny - ze stacji PKP, przez szczyty Kiń i Orlik do Jasienia, prowadzi na szczyt Kiń. Jest to szczyt w Górach Sanocko - Turczańskich, w paśmie Żukowa. Jest on bardzo zalesiony i nie przedstawia żadnych walorów widokowych. Jest jednak punktem mijanym podczas wędrówki na Orlik, który wznosi się 618 metrów nad poziomem morza. Ostatnim punktem na tym szlaku jest Jasień. Trasa jest szlakiem tak zwanym spacerowym.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1254