Stacja Narciarska Gromadzyń

Adres:

Ustrzyki Dolne

Telefon:

13 461 14 37

Miłośnicy Bieszczad, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas z pewnością nie przegapią zimowej wizyty w tych malowniczych górach.

Można nie tylko przemierzać górskie szlaki, podziwiając je w zimowej szacie, ale także powodzeniem uprawiać sporty zimowe. Ustrzyki Dolne uchodzą za Zimową Stolicę Bieszczadów. Fani "białego szaleństwa" mają tam do dyspozycji dwie stacje narciarskie: "Laworta", oraz "Gromadzyń". Pierwsze miejsce oferuje wprawdzie większy stok i dłuższe trasy, jednak drugie jest również dobrze zaopatrzone i co bardzo ważne dla turystów, leży bliżej miasta. Stacja narciarska "Gromadzyń" zapewnia amatorom sportów zimowych rynnę snowboardową, dwa wyciągi orczykowe i trzy talerzykowe. Funkcjonuje tu szkółka narciarska, oraz wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego. Niedaleko tras można odpocząć po trudach szusowania w komfortowych domkach czy wygodnych pokojach oferowanych do wynajęcia, zaś na tych, którzy zgłodnieli czekają ciepłe dania i napoje w pizzerii lub restauracji. Narciarze mają do wyboru kilka tras zjazdowych o nachyleniu od 15 do 22%. Można skorzystać tu z trasy czerwonej o długości 750 m posiadającej homologację "FIS" na slalom specjalny, tras niebieskich o długościach 800 i 900 m, oraz zielonych o długościach 150, 250 i 1100 m. Trasy dysponują sztucznym oświetleniem, więc można szaleć na nartach także po zmroku, sztucznym naśnieżeniem oraz są ratrakowane. Od szczytu Gromadzynia do dolnej stacji wyciągu ciągnie się 1500 m nartostrady o różnicy poziomów 150 m. Warto wiedzieć, że jest możliwość sprawdzenia co aktualnie dzieje się w pobliżu stacji narciarskiej dzięki kamerom live dostępnym w sieci. Lokalizacja stacji na szczycie "Gromadzynia" ( wysokość 655 m. n.p. m) zapewnia atrakcyjne widoki ośnieżonego krajobrazu. Pomimo że stacja "Gromadzyń" nie jest największym tego typu obiektem w kraju warto ją odwiedzić dla niezapomnianego bieszczadzkiego klimatu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1355