Stacja Narciarska Laworta

Adres:

Brzegi Dolne 122, 38-700 Ustrzyki Dolne

Telefon:

13 461 17 85; 781 513 332

Bieszczady nie są wprawdzie górami, które każdemu w Polsce kojarzą się w pierwszej kolejności ze sportami zimowymi, jednak dysponują stacjami narciarskimi zaopatrzonymi we wszystko, co narciarzom niezbędne.

Stoki są mniej licznie odwiedzane w sezonie zimowym niż inne powszechnie znane kurorty, co zapewnia krótsze kolejki do wyciągów i mniejszy tłok. W gminie Ustrzyki Dolne na turystów czekają dwie stacje narciarskie.: "Laworta" oraz "Gromadzyń". Większa i zarazem najbardziej znana w Bieszczadach jest pierwsza z nich. Obiekt położony na północnym zboczu góry Kamienna Laworta ( wysokość 769 m. n.p. m.) dysponuje trzema kilometrami tras narciarskich naśnieżanych i ratrakowanych. Stacja posiada wyciąg krzesełkowy i dwa orczykowe. Miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać z wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarsko-snowboardowego, oraz usług szkółki narciarskiej. Noclegi zapewnia położony niedaleko pensjonat, a ciepłe posiłki i napoje są dostępne w znajdującym się w obrębie stacji barze. Warto wiedzieć, że w okolicy stacji zainstalowane są kamery pozwalające śledzić aktualną sytuację za pośrednictwem internetu. Wszystkie trasy zjazdowe stacji "Laworta" są sztucznie oświetlane, dzięki czemu można z nich korzystać po zmroku. Amatorzy szusowania na nartach mają do dyspozycji trzy najważniejsze trasy zjazdowe. Najbardziej zaawansowanym polecić można trasę czerwoną o długości 1250 m i nachyleniu 20%, która posiada homologację na slalom gigant i slalom specjalny. Przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego mieści się trasa niebiesko-czerwona o długości 1300 m i nachyleniu 20%. Początkujący wybiorą zapewne trasę zieloną, położoną w okolicy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego i mierzącą 350 m o nachyleniu 9%. Oprócz narciarskich atrakcji, warto skorzystać z malowniczej zimowej aury i wybrać się na spacer po leśnych ścieżkach w poszukiwaniu tropów dzikiej zwierzyny. Szczyt Kamiennej Laworty (górna stacja wyciągu krzesełkowego) stanowi dobry punkt widokowy, z którego można podziwiać ośnieżone doliny z nielicznymi zabudowaniami.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1153