Zajęcia edukacyjne

Wydarzenie archiwalne
Środa, 21 grudzień 2016 12:30 WOLNY
Adres:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. E. Wanieka, Ul. Rynek 5, 38-700 Ustrzyki Dolne

W kończącym się roku obchodziliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Rocznica ta była motywem przewodnim naszych zajęć wakacyjnych, w trakcie których dzieci wykonywały prasłowiańską biżuterię oraz budowały plastelinowy model 3D grodu z czasów Mieszka I.

W tym tygodniu modele te posłużyły jako materiał edukacyjny dla dzieci z Przedszkola nr 1 w Ustrzykach Dolnych (dzisiaj była grupa „Słoneczka”, wczoraj grupa „Jagódki”, a przedwczoraj grupa „Motylki”), zaproszonych do udziału w kolejnych zajęciach z  cyklu „Czytam sobie w bibliotece”.

Kończymy tegoroczne zajęcia książeczką autorstwa Zofii Staneckiej (tekst) i Magdy Kozieł-Nowak (ilustracje) „W kraju Polan”. Jest to kolejna świetna publikacja wydawnictwa Egmont, przeznaczona dla najmłodszych czytelników, dopiero zaczynających naukę samodzielnego czytania. Przy okazji bardzo dziękujemy pani Kozieł-Nowak za udostępnienie dużych formatów jej ilustracji.

Podstawowe wiadomości o życiu naszych przodków zostały uzupełnione o znakomite ilustracje z serii książek wydawnictwa Media Rodzina pod zbiorczym logo „Tu powstała Polska.pl”. Dodatkowo dzieci miały okazję obejrzeć z bliska przedmioty przedstawione na obrazkach: model łuku prostego naturalnej wielkości, repliki monet z czasów Bolesława Chrobrego, gliniane dwojaki, wykonane przez garncarza, a także krzemienie i bursztyny, tak ważne w życiu dawnych Słowian.

Dla utrwalenia wiadomości dzieci dostały kolorowanki autorstwa Joanny Myjak z pakietu edukacyjnego „Klub małych podróżników w czasie. Historia Polski”, wydanego w bieżącym roku przez wydawnictwo Olesiejuk.

Całość zajęć wymyśliła, przygotowała i eksponaty własne przyniosła pracująca w Czytelni dla dzieci Barbara Wójcik.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1056