Zielony szlak turystyczny - ze szczytu Małego Króla

Adres:

Ustrzyki Dolne

Gmina Ustrzyki Dolne jest gminą miejsko-wiejską, która położona jest w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w sąsiedztwie pasma górskiego.

Siedzibą władz zarówno gminnych, jak i powiatowych jest miasto Ustrzyki Dolne. Teren całej gminy zamieszkuje ponad siedemnaście i pół tysiąca mieszkańców zameldowanych tam na stałe. Jednak to, że gmina ma charakter turystyczny, powoduje, że na jej terenach przebywa o wile więcej osób, prawie przez cały rok. Gmina jest dosyć duża, w porównaniu z innymi gminami powiatu bieszczadzkiego, ponieważ jej powierzchnia stanowi ponad czterdzieści jeden procent powierzchni całego powiatu. Gmina Ustrzyki Dolne ma charakter turystyczny. Chętni do odwiedzenia jej turyści są przyciągani zabytkami, które są rozsiane po terenie całej gminy. Zabytki te mają głównie charakter sakralny i ludowy i pochodzą z okresu od trzynastego do dziewiętnastego wieku. Oprócz zabytków gmina Ustrzyki Dolne ma też piękną faunę i florę, a także przepiękne widoki górskie. Tereny gminy można zwiedzać wędrując po wyznaczonych trasach turystycznych. Są to trasy rowerowe, górskie i spacerowe. Do tych ostatnich zalicza się zielony szlak turystyczny - ze szczytu Małego Króla na szczyt Kamiennej Laworty. Jest to trasa dosyć prosta, na jej przejście wystarczy jedna godzina. Jest też skrótem trasy czerwonej. Zielony szlak turystyczny - ze szczytu Małego Króla na szczyt Kamiennej Laworty, jest trasą widokową, przy dobrej pogodzie bowiem można z niej zobaczyć pasma Połonin, a także Gniazda Halicza, Tarnicy i Krzemienia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1809