Aleja Jana Pawła II

Adres:

Wieliczka

Aleja Jana Pawła II w Wieliczce to miejsce, które odwiedza praktycznie każdy turysta, który tu przybywa.

Nie jest to jednak wielkomiejska aleja, z intensywnym ruchem samochodowym, a parkowa alejka łącząca okolice Zamku Żupnego z Kopalnią Soli w Wieliczce, a dokładniej Szybem Daniłowicza. Można tędy bardzo szybko przejść do centrum miasta, gdy już zwiedzimy podziemia kopalni. Samo miejsce pozwala jednak także na wypoczynek po zwiedzaniu, znajdziemy tu bowiem dużo zieleni dającej cień, a także liczne ławki, gdzie można przysiąść w ciszy i spokoju. Aleja Jana Pawła II sąsiaduje także z Ogrodem Żupnym, gdzie znajdziemy kolejne miejsca, gdzie można podziwiać pięknie zadbaną zieleń miejską. Aleję nazwano na cześć świętego, który jeszcze jako biskup krakowski, chętnie przyjeżdżał do Wieliczki. W ramach podziękowania, w 1998 roku powstała aleja, przy której stanął także pomnik Karola Wojtyły. Przy pomniku stanęła także tablica informacyjna, skąd można dowiedzieć się ciekawostek z życia Jana Pawła II.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1642