Ferma strusi w Gorzkowie

Adres:

Gorzków

Gorzków jest małą wsią, która leży w województwie małopolskim, w powiecie wielickim, w gminie Wieliczka.

By tu trafić należy udać się kilkanaście kilometrów na wschód od Wieliczki. Wieś sąsiaduje z innymi osadami – Byszyce, Bieńkowice oraz Koźmice Wielkie i Koźmice Małe. We wsi, której początki sięgają 1413 roku, znajdował się przed laty folwark należący do Floriana Morsztyna. Na terenie folwarku działał także zbór ariański. Obecnie znajduje się w mieście parafia Matki Bożej Częstochowskiej oraz cmentarz parafialny, a także ferma strusi. Na fermie można z bliska przyjrzeć się tym wielkim ptakom i ich zwyczajom. Strusie dają wiele pożądanych produktów, które cieszą się w Polsce coraz to większą popularnością. Przede wszystkim strusie mięso jest bardzo dobre, podobnie jak i ich jaja. Jaja strusie dają także piękne wydmuszki, które można pomalować w ciekawe wzory i ozdobić nimi naszą kuchnię. Dużą popularnością cieszą się także strusie pióra oraz ich skóra, z której szyte są torebki i ubrania.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2853