Szlak „ Do puszczy” w Wieliczce

Adres:

Wieliczka

W okolicach Wieliczki wyznaczono wiele szlaków rowerowych, prowadzących w ciekawe miejsca.

Szlak, który zaprowadzi nas do Puszczy Niepołomickiej rozpoczyna się przy rynku w Wieliczce. Pozwoli on dojechać nam do puszczy, a przy okazji ominąć zatłoczone drogi. Zamiast tego zobaczymy mniej uczęszczane okolice tego regionu. Z wielickiego rynku udajemy się wpierw drogą numer 966 w stronę Gdowa. W Biskupicach, po wjeździe pod stromą górę oraz minięciu przystanku autobusowego, skręcamy w pierwszą po lewej stronie asfaltową drogę. W Szczygłowie odbijamy w lewo i niedługo po tym trafiamy do Bodzanowa. Tutaj zobaczyć można ciekawy drewniany kościół. Następnie jedziemy przez Zakrzów oraz Staniątki, gdzie znajduje się klasztor sióstr Benedyktynek oraz gotycki kościół. Gdy już minęliśmy autostradę A4, to niewiele dzieli nas od granic Puszczy Niepołomickiej. Wystarczy, że wybierzemy w Staniątkach jedną z dróg prowadzących na północny wschód albo wschód, i po chwili zobaczymy granicę Puszczy. Po Puszczy można poruszać się bez problemu szlakami pieszymi, które w większości nadają się także do pokonania na dwóch kółkach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1314