Szlak rowerowy czerwony w Wieliczce

Adres:

Wieliczka

Czerwony szlak rowerowy gminy Wieliczka zwany jest także szlakiem okrężnym. Zaczyna się i kończy w centrum Wieliczki, w okolicy alei Jana Pawła II oraz Kopalni Soli "Wieliczka". Stamtąd prowadzi on w stronę Grabówek i Sierczy.

Dalej wiedzie na wschód i południe, gdzie trafia na Pawlikowice, gdzie zahacza o obszary w okolicach tamtejszego kościoła. Wiedzie dalej przez Koźmice Małe, gdzie poprowadzony jest wzdłuż rzeczek Wilga i Kamyk. Dalej prowadzi obok parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jedziemy nim dalej na wschód, aż trafiamy na Dobranowice, gdzie odbijamy drogą na Sułów. Odbijamy jednak w bok, by ominąć zabudowania, a na drogę wracamy dopiero w Biskupicach. Dalej szlak wiedzie przez mniej uczęszczane drogi, które prowadzą do Lednicy Górnej i z powrotem do Wieliczki. Jest to bardzo urokliwy szlak, dzięki któremu będziemy mogli podziwiać widoki na całą okolicę. Po drodze, oprócz kilku kościołów, zobaczymy też przydrożne kapliczki, a także klasztor Sióstr Urszulanek w Sierczy i liczne dworki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 567