Szlak rowerowy po Pogórzu Wielickim

Adres:

Wieliczka

Szlak rowerowy, prowadzący po Pogórzu Wielickim, to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą połączyć możliwość zobaczenia pięknej przyrody oraz ciekawych budynków o bogatej historii.

Jego długość to 23 kilometry, a zaczynamy i kończymy podróż przy rynku w Wieliczce. Dalej prowadzi on przez miejscowości: Siercza, Brzeziny, Pawlikowice, Koźmice Małe, Raciborsko, Grajów, Boranowice, Sułów, Biskupice, Tomaszkowice, Lednica Górna oraz Lednica Dolna. Zobaczymy tu m. in. byłą synagogę w Wieliczce, park i zespół dworski rodu Lubomirskich w Sierczy oraz inny dwór, w Pawlikowicach. W Biskupicach czeka na nas zabytkowy kościół z XIII wieku, a szlak kończy się w okolicach drewnianego kościoła św. Sebastiana w Wieliczce. W Raciborsku, Tomaszkowicach, Pawlikowicach oraz Biskupicach rzeźba terenu pozwala także na podziwianie całej okolicy w kilku punktach widokowych, wyznaczonych na trasie szlaku. Zobaczyć stąd można m. in. Zalew Dobrzycki oraz Beskid Wyspowy. Z niektórych punktów widokowych dostrzeżemy też widok na dolinę Wisły wraz z Krakowem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1324