Szlak rowerowy zielony w Wieliczce

Adres:

Wieliczka

Zielony szlak rowerowy to około 16 kilometrów ciekawej trasy, gdzie co chwila zmienia się powierzchnia terenu po którym się poruszamy.

Niech nie zmyli nas więc długość tego szlaku, bo może on nas nieźle zmęczyć. Po drodze można zobaczyć kilka ciekawych obiektów, a także podziwiać widoki na całą okolicę. Rozpoczyna się i kończy w Wieliczce, a przebiega m. in. przez Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Janowic oraz Sierczę. Na początkach trasy zobaczyć można m. in. kapliczkę z 1858 roku, ufundowaną przez Marcina oraz Mikołaja Lachmanów. W Sygneczowie zobaczyć można kościół pod wezwaniem Dobrego Pasterza. Odbijając trochę od szlaku za Podstolicami, trafimy pod drewniany kościół Ducha Świętego. W drodze powrotnej zobaczyć można park w Sierczy, gdzie znajduje się także klasztor sióstr Urszulanek. Zbliżając się do Wieliczki miniemy także stary żydowski cmentarz. Po drodze napotkamy wiele przydrożnych kapliczek, gdzie warto przystanąć. Zazwyczaj z tych miejsc rozciąga się także piękny widok na okoliczne lasy, pola oraz wsie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 960