AKCJA "PRZEWODNIK CZEKA" - wycieczki z przewodnikiem dla turystów indywidualnych.
1 maja: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.30 8h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.42) do Wisły Czarne/Fojtula/. Przejście: Wisła Czarne - Biała Wisełka - Barania Góra - Przysłop - Przeł. Kubalonka.
2 maja: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 8h
Przejazd z dworca PKS do przystanku Ustroń Polana (godz.9.15 ). Wyjazd kolejką krzesełkową na stoki Czantorii Wielkiej. Przejście: Stokłosica - Czantoria Wielka - Soszów Wielki - Stożek Wielki - Wisła Łabajów – Wisła Głębce.
3 maja: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 6h
Przejście: Wisła - Szałas Kobyla - Wisła Głębce - Przeł. Kubalonka - Kozińce - Groniczek - Wisła Oaza.
27 maja: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 8h
Przejazd z dworca PKS do przystanku Ustroń Polana (godz. 9.15). Wyjazd kolejką krzesełkową na stok Czantorii Wielkiej. Przejście: Stokłosica - Czantoria Wielka - Soszów Wielki - Stożek Wielki - Wisła Łabajów - Wisła Głębce.
28 maja: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.30 8h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.42) do Wisły Czarne/Fojtula/. Przejście: Wisła Czarne - Biała Wisełka - Barania Góra - Przysłop - Przeł. Kubalonka.
29 maja: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 10.00 4h
Wycieczka rowerowa po Wiśle i okolicach.
25 czerwca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 7h
Przejście: Pl. B.Hoffa - Wisła Dziechcinka - Kobyla - Sałasz Kobyla - Stożek Wielki - Kiczory - zielonym szlakiem przez Sałasz Dupny, osiedle Wilcze (Izba pamięci Jerzego Kukuczki) - Istebna Bucznik (powrót PKS).
26 czerwca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 10.00 4h
Wycieczka rowerowa po Wiśle i okolicach.
2 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 7h
Przejazd z dworca PKS do przystanku Ustroń Polana (godz. 9.15). Przejście: Ustroń Polana - Równica - Orłowa - Trzy Kopce Wiślańskie - Wisła.
3 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 6h
Przejście: Wisła Oaza - Szałas Kobyla - Wisła Głębce - Przeł. Kubalonka - Kozińce - Groniczek - Wisła.
9 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.45 8h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.57) na Przeł. Kubalonkę. Przejście: Kubalonka - Przysłop - Barania Góra - Biała Wisełka - Wisła Czarne.
10 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 5h
Przejście: Pl. B.Hoffa - Osiedle Jarzębata - Trzy Kopce Wiślańskie - Zakrzosek - Orłowa - zielonym szlakiem przez Palenicę do Ustronia Polany (powrót autobusem).
16 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.45 7h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.57) na Przeł. Kubalonkę. Przejście: Kubalonka - Kiczory - Stożek Wlk. - Soszów Wlk. - Skolnity - Wisła.
17 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 5h
Przejście: Pl. B.Hoffa - Trzy Kopce Wiślańskie - Wyrch Gościejów - Czupel - Wisła Oaza (przy piekarni, powrót PKS).
23 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 8h
Przejazd z dworca PKS do przystanku Ustroń Polana (godz. 9.15), wyjazd kolejką krzesełkową na stok Czantorii Wielkiej. Przejście: Polana Stokłosica - Czantoria Wielka - Soszów Wielki - Stożek Wielki - Mrózków - Kubalonka.
24 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 10.00 4h
Przejście: Pl. B.Hoffa - ul. Olimpijska - Partecznik - Osiedle Jarzębata - Osiedle Kamienny - Mamrzynka - Szymków - ul. Bukowa - Centrum Wisły.
30 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.30 8h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.42) do Wisły Czarne PTTK. Przejście: Wisła Czarne PTTK Przeł. Gawlasi - Zielony Kopiec - Malinowska Skała - Przeł. Salmopolska - Trzy Kopce Wiślańskie - Wisła Uzdrowisko.
31 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 10.00 4h
Spacer po Wiśle /śladami historii/.
6 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 7h
Przejście: Pl. B.Hoffa - Wisła Dziechcinka - Kobyla - Sałasz Kobyla - Stożek Wielki - Kiczory - zielonym szlakiem przez Sałasz Dupny, osiedle Wilcze (Izba pamięci Jerzego Kukuczki) - Istebna Bucznik (powrót PKS).
7 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 10.00 4h
Przejście: Pl. B.Hoffa - ul. Olimpijska - Partecznik - Osiedle Jarzębata - Osiedle Kamienny - Mamrzynka - Szymków - ul. Bukowa - Centrum Wisły.
13 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.15 7h
Przejście: Pl. B.Hoffa - Osiedle Jarzębata - Trzy Kopce Wiślańskie - Zakrzosek - Świniorka - Orłowa - Równica - Ustroń Polana (powrót autobusem).
14 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 8h
Przejazd z dworca PKS do przystanku Ustroń Polana (godz. 9.15). Wyjazd kolejką krzesełkową na stok Czantorii Wielkiej. Przejście: Polana Stokłosica - Czantoria Wielka - Soszów Wielki - Stożek Wielki - Kobyla Szałas - Wisła Oaza.
20 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.45 8h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.57) na Przeł. Kubalonkę. Przejście: Kubalonka - Przysłop - Barania Góra - Biała Wisełka - Wisła Czarne.
21 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 10.00 4h
Przejście: Pl. B. Hoffa - dworzec PKS w Wiśle - Zdejszy - Skolnity - Dolina Dziechcinki - Wisła Oaza - Wisła Pl. B. Hoffa.
27 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.30 8h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.42) do Wisły Czarne PTTK. Przejście: Wisła Czarne PTTK Przeł. Gawlasi - Zielony Kopiec - Malinowska Skała - Przełęcz Salmopolska - Trzy Kopce Wiślańskie - Wisła Uzdrowisko.
28 sierpnia: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 5h
Przejście: Pl. B.Hoffa - Trzy Kopce Wiślańskie - Wyrch Gościejów - Czupel - Wisła Oaza (przy piekarni, powrót PKS).
Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,
* Trasy przewidują zdobycie Małej Odznaki Wiślańskiej,
* Możliwe zmiany przebiegu tras w zależności od warunków atmosferycznych,
* Godziny przejazdów autobusów mogą ulec zmianie w przypadku zmiany rozkładu jazdy.