Koncert Kajetan Drozd solo

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 12 marzec 2016 19:00 10 zł
Adres:

ul. Lipowa 4a, Wisła

Kultura – Galeria Klub Kawiarnia zaprasza na koncert, na którym zagra KAJETAN DROZD solo. Koncert odbędzie się w sobotę 12 marca 2016 r. o godz. 19:00 w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów w Wiśle, ul. Lipowa 4a (obok PKS i PTTK).

Zapewniamy:
- świetną muzykę
- niezwykłe, kameralne miejsce
- prawdziwą kawę, czekoladę i piwo z niszowych browarów

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów w Wiśle, ul. Lipowa 4a (obok PKS i PTTK)


KAJETAN DROZD solo
Charyzmatyczny muzyk "zakochany" w bluesie i bezgranicznie mu oddany. Gitarzysta, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Mocno związany ze Śląskiem. Założyciel grupy "Siódma w Nocy", z którą między innymi dwukrotnie wygrał konkurs Festiwalu Rawa Blues (2006 i 2008). 
Koncertował niemal na wszystkich ważnych festiwalach bluesowych w kraju, wygrywając w konkursach większości z nich. Do pozostałych wyróżnień można dodać m.in. zaproszenie muzyka przez red. Piotra Kaczkowskiego do audycji Minimax. Kajetan ze swymi utworami jest także obecny na składance muzycznej Minimax.Pl (2008) i na trzech edycjach wydawnictwa Antologia Polskiego Bluesa (2008, 2009, 2011). W kwietniu 2009 roku ukazał się w oficjalnej dystrybucji album zatytułowany "Siódma w Nocy".
Kajetan Drozd zainicjował swój kolejny projekt muzyczny - akustyczne trio gitary, kontrabasu i perkusji - Kajetan Drozd Acoustic Trio, z którym zwyciężył na bluesowych mistrzostwach polski Polish Blues Challenge 2010, a następnie dwukrotnie reprezentował Polskę na największym bluesowym konkursie International Blues Challenge 2011 i 2012 w Memphis USA. W 2012 roku na rynku pojawił się akustyczny album "Bourbon And The Blues". W 2013 roku powstaje formacja Kajetan Drozd Band. W 2014 roku grupa wydała krążek "Sześć Strun". Obecnie stale koncertuje. 
Działalność artystyczna Kajetana nie ogranicza się wyłącznie do koncertowania. Jest współorganizatorem festiwalu Bytomska Moc Bluesa. Prowadzi warsztaty gitarowe, bluesowe jam sassion w gliwickim Ślaskim Jazz Clubie, gdzie również współorganizuje cykl koncertów "Wtorek Bluesowy". Jego wkład w propagowanie bluesa na Śląsku został doceniony przez Władze Miasta Gliwic. We wrześniu 2009 roku odebrał z rąk Prezydenta Miasta nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2008 w kategorii "Młody Twórca".

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 493