Trasy nordic walking we Włoszczowie: Trasa nr 1

Adres:

Włoszczowa

Wszyscy miłośnicy tej formy aktywności fizycznej jaką jest nornic walking z pewnością znają tą trasę chociażby ze słyszenia. Jeśli nie to powinni się tam wybrać, ponieważ gmina oferuje kilka rodzajów tras.

Zielona rozpoczyna się i zarazem kończy na parkingu przy kościele p. w. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Trasa ma dystans około 6, 5 km, co daje około godzinny czas przejścia. Dzięki temu, że start i meta są w tym samym miejscu to można trasę pokonywać kilkukrotnie w formie okrążeń. Przez wyruszeniem na trasę niezbędna jest rozgrzewka, której wykonanie mogą ułatwić tablice informacyjne. Trasa wiedzie przez ulice: Śliska, Przedborskiej (najpierw w kierunku Oleszna, następnie włoszczowskiego Kopca), następnie prowadzi do bramy Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To w tym miejscu należy zawrócić i udać się ponownie w kierunku Kopca. To właśnie tam znajduje się punkt pomiaru tętna, tablica z koniecznymi do wykonania ćwiczeniami, by trening był bardziej efektywny i pełny oraz dla urozmaicenia tablice ze zdjęciami pochodzącymi z wykopalisk archeologicznych prowadzonych w tych rejonach. Trasa ta nie jest specjalnie wymagająca i nadaje się zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych. Wiedzie głównie chodnikami więc nie trzeba inwestować w specjalny rodzaj sprzętu do nornic walking. Wystarczą zwykłe kijki pochłaniające wstrząsy z normalnymi końcówkami. Trasa zielona przez pewną swoją część pokrywa się z czerwoną i czarną, więc bez problemu można odbić na inny szlak.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 975