Trasy nordic walking we Włoszczowie: Trasa nr 2

Adres:

Włoszczowa

Ta trasa jest jedną z trzech wytyczonych w gminie Wloszczowa. Przez dystans ponad 3 km pokrywa się z zieloną i czarną. Każda z nich ma inny dystans, więc bez trudu można dobrać dla siebie tą najbardziej odpowiednią. 

Trasa startuje z parkingu przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. W tym samym miejscu również ma miejsce jego koniec. Długość szlaku to 11, 3km, co oznacza około 1, 5 godziny wędrówki. Z całą pewnością nie będzie to czas stracony, ponieważ trasa jest urozmaicona pod względem walorów krajobrazowych. Przez rozpoczęciem marszu należy wykonać rozgrzewkę, a pomocne w tej kwestii będą tablice informacyjne z zalecanymi ćwiczeniami. Przydadzą się one zwłaszcza mniej wprawionym miłośnikom tego sportu, ale o rozgrzewce powinni pamiętać wszyscy. Trasę przechodzi kolejno przez miejsca: ulica Śliska, ulica Przedborska, kopiec Włoszczowski, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W tym ostatnim miejscu następuje rozwidlenie szlaków. Podążając trasą czerwoną należy skręcić w prawo gdzie po chwili natrafia się na punkt pomiaru tętna i ćwiczeń. Następnie mija się ulice Wiejską i Sosnową, by dotrzeć do ulicy Partyzantów. W tym miejscu zmienia się krajobraz, ponieważ dalszy odcinek prowadzi przez las gdzie można podziwiać miejscową florę i jak dopisze szczęście to i faunę. Na skrzyżowaniu dróg pożarowych należy skręcić w prawo w kierunku stacji PKP, by po upływie niecałego kilometra natrafić na kolejny punkt pomiaru tętna i wykonania ćwiczeń. W tym miejscu powoli rozpoczyna się droga powrotna. Cały szlak jest bardzo dobrze oznakowany, więc nie ma mowy o zabłądzeniu. W razie problemów z orientacją w terenie można nabyć w punkcie informacji turystycznej mapę z dokładną mapą oraz opisem mijanych po drodze atrakcji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 492