Trasy nordic walking we Włoszczowie: Trasa nr 3

Adres:

Włoszczowa

W gminie Wloszczowa wytyczono trzy trasy do nordic walking: zieloną (najkrótszą), czerwoną (średnią) oraz najdłuższą czarną. Czas przejścia niespełna 13 km wynosi przy przeciętnym tempie marszu około 2 godziny.

Przez pierwszy odcinek 3 km wszystkie trzy trasy biegną tak samo, a przez dalszą część trasa czarna jest niemal identyczna jak czerwona. Pętla rozpoczyna się na parkingu przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, gdzie przygotowany został wykaz ćwiczeń, które powinny zostać wykonane w formie rozgrzewki. Biegnie przez: ulice Śliską, ulice Przedborską, kopiec włoszczowski i drogą polną wyłożoną betonowymi płytami do Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Niedaleko od zakładu znajduje się punkt pomiaru tętna oraz miejsce, w którym należy wykonać następne ćwiczenia. Po tej czynności przemierzyć należy ulice Wiejską, Sosnową i Partyzantów i udać się w kierunku dalszej części trasy biegnącej przez tereny leśne. Na skrzyżowaniu dróg pożarowych następuje rozwidlenie tras czerwonej i czarnej. W tym miejscu należy iść dalej prosto. Za około 1, 5 km znajduje się kolejny punkt pomiaru tętna i tablica z ćwiczeniami. Od tego miejsca ponownie łączą się trasy czarna i czerwona rozpoczynając drogę powrotną. Trasa wiedzie w połowie po chodnikach, a w drugiej połowie po terenie leśnym więc warto zaopatrzyć się w odpowiednie końcówki do kijków. Nie jest to trasa specjalnie wymagająca jednak jeśli ktoś będzie miał problem z pokonaniem takiego dystansu to w każdej chwili może zmienić trasę na czerwoną, a na pierwszych trzech kilometrach na zieloną. Cała trasa jest odpowiednio oznakowana, a ćwiczenia, flora i fauna z pewnością ją urozmaicają.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 855