Skatepark w Wolbromiu

Adres:

ul. Konopnickiej, Wolbrom

Przy ulicy Konopnickiej, nad rzeką Pokrzywianką, znajduje się skatepark w Wolbromiu.

Jest to miejsce głównie dla młodzieży, gdzie może ona jeździć na specjalnych rowerach typu BMX oraz i deskorolkach. Ten specjalny tor, przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych, mieści się w parku, obok placu zabaw dla dzieci. Obiekt powstał w 2006 roku. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez młodych ludzi, którzy uczą się tam różnych akrobacji na deskorolkach, rolkach czy też rowerach. Na jego wyposażeniu znajdują się przede wszystkim specjalne rampy do wykonywania ewolucji i skoków, oraz podjazdy. Często jednego dnia korzysta z tego parku dwadzieścia lub trzydzieści osób. Jest to oczywiście skatepark publiczny, a więc bezpłatny. Młodzież spotyka się tu po to, żeby jeździć lub też, żeby podziwiać jeżdżących i im kibicować. Jest to wręcz kultowe miejsce dla wolbromskiej młodzieży, która również bardzo dba o pobliski teren i go sprząta. Zdarzało się nieraz, że po nocy zostawały tu rozbite butelki, jednak młodzi dla własnego bezpieczeństwa szybko je zbierali. Niestety, często był on dewastowany. Władze miasta dbały o obiekt. Po większej dewastacji, która miała miejsce w 2013 roku, skatepark w Wolbromiu został oddany do naprawy, którą zajął się jego wykonawca. Remont został przeprowadzony na wiosnę 2014 roku. Od tamtego momentu park jest jeszcze bardziej oblegany przez młodzież, która uczy się skomplikowanych trików na „desce”, rolkach i BMX-ach. Wciąż chętnie go sprzątają i dbają o niego, a ilość spędzających tu czas młodych ludzi zdecydowanie zaprzecza stereotypowi, że „dziś młodzi to tylko przed komputerem siedzą”. Jak widać, są również młode osoby z pasją, które chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu i w ruchu. Jest to jednak miejsce dla odważnych. Sami możemy również spróbować swoich sił, jednak konieczne są do tego ochraniacze – pierwsze próby mogą być bardziej upadkami niż wzlotami. Stopniowo jednak można nabrać wprawy i nauczyć się coraz bardziej skomplikowanych sztuczek.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1013