Zalew Wolbromski

Adres:

Wolbrom

Zalew Wolbromski to zbiornik wodny leżący na północ od miasta Wolbrom.

Jest to drugie w okolicy, oprócz Zalewu Nerka, słynne miejsce, które bardzo chętnie odwiedzają wędkarze. Zalew Wolbromski ma jednak o wiele większą powierzchnię, bo aż 20 hektarów. Znajduje się on w okolicy tak zwanego kościoła mariackiego czyli barokowego drewnianego kościółka pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Jest tutaj także wypożyczalnia sprzętu wodnego, dlatego też latem jest on wręcz oblegany przez miłośników pływania na rowerkach wodnych i łódkach i często możemy zobaczyć takie osoby, pływające po zalewie. Jest to niezwykle malownicze i urokliwe miejsce. Możemy tu również podziwiać różne gatunki ptactwa wodnego, takie jak na przykład kaczki czy też łabędzie. Dzięki temu zalew doskonale się nadaje na cel spacerów, oraz dla wszystkich miłośników fotografii – tutaj możemy zrobić wiele nastrojowych, pięknych zdjęć. Każdy, kto lubi spokojny wypoczynek na łonie natury, poczuje się w tym miejscu doskonale. Także i miłośnicy wędkowania będą zadowoleni z pobytu tutaj oraz połowów. W zalewie tym złowimy między innymi karpia czy też leszcza. Zalew możemy również obejść dookoła, ulicą Spacerową, co jest dobrym sposobem na przespacerowanie się po tej pięknej okolicy. Do zbiornika jest też bardzo dobry dojazd, ponieważ znajduje się on przy samej trasie numer 794. Jest otoczony ulicami Spacerową oraz Żwirki i Wigury. Chętnie przychodzą tu miłośnicy przyrody i spacerów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Kąpiel niestety nie jest dozwolona, ale za to możemy się tu zrelaksować i zregenerować siły. Niezwykle pięknie i klimatycznie miejsce to wygląda zwłaszcza w trakcie zachodu słońca – jest to jeden z najlepszych momentów na przyjście tu na spacer i fotografowanie. Jest to miejsce niezwykle spokojne, ciche i pozwalające na relaks, dlatego też warto się tu wybrać, jeśli jesteśmy zmęczeni pracą i zestresowani. Piękne krajobrazy nad zalewem uspokoją nawet najbardziej skołatane myśli.

Odwiedziłeś oceń:
(11 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 8272