Gdynia - Rok zaczyna się w Gdyni

Start: Poniedziałek, 31 grudzień 2018

Godzina: 20:00

Adres:

Skwer Kościuszki, Gdynia

BĘDĘ TAM:

Gdynia przywita Nowy Rok w swoim stylu – ekologicznie, alternatywnie i z wielkimi gwiazdami na scenie a huk fajerwerków zastąpi pokaz laserowo-multimedialny. Na skwerze Kościuszki zagra Ørganek, Bovska, Kiev Office i elektroniczny duet Vacos Malcolm. 

Otwarcie bram zaplanowane jest na godz. 20.00, koncerty natomiast rozpoczną się o godz. 21.00. Zaczniemy od osadzonych w postpunkowej tradycji, mocnych rockowych brzmień gdyńskiego zespołu Kiev Office. Tuż po ich, jak sami mówią „modernistycznym horrorze”, pojawi się egzotyczna i kolorowa Bovska, która znana jest szerszej publiczności m.in. z utworów „Kaktus”, „Na niby” czy „Kimchi”. Stary rok pożegnamy w iście rockandrollowym stylu. To za sprawą porywających gitarowych riffów i charakterystycznego męskiego wokalu, gwiazdy Męskiego Grania Tomasza Organka. Tuż po północy sceną zawładnie, znany bywalcom trójmiejskich klubów duet Vacos Malcolm. 

Odbędzie się też tradycyjne odliczanie do północy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem. A tuż po nim tegoroczna nowość, czyli pokaz laserowo-multimedialny. Gdynia tym samym dołącza do miast w Polsce, które rezygnują z fajerwerków w sylwestra. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny Kamil Wicik.

źródło: https://www.gdynia.pl/kalendarz/wydarzenia-muzyczne,6824/rok-2019-zaczyna-sie-wgdyni-531797,531797?did=46502

Przeczytano: 957